Združenie pre rozvoj regiónu Pienin a Zamaguria v roku 2012 bolo úspešné pri predložení projektu „Zlepšenie podmienok pre rekreačné a športové využitie Pienin a Zamaguria“ z programu “Náš vidiek” a získalo dotáciu z rozpočtovej rezervy predsedníčky vlády Slovenskej republiky Ivety Radičovej vo výške 19 000 € na nákup strojného zariadenia na údržbu bežeckých tratí vrátane snežných pásov a vlečného zariadenia na úpravu stopy.

V priebehu roka Združenie pre rozvoj regiónu zaistilo prostredníctvom verejného obstarávania dodávateľa strojného zariadenia na úpravu lyžiarskych tratí v území Zamaguria.

Obstaraným zariadením je štvorkolka CAN AM OUTLANDER  650 MAX XT so snežnými pásmi Apache a stopovačom Profi. Hodnota zariadenia je 22 140 € a odmena pre zabezpečenie verejného obstarávania bola 960 €. Výška spolufinancovania zariadenia združením bola 4 100 €.

Členovia združenia prešli možné trasy v území, kvôli zabezpečenia prípadnej úpravy trasy. Ak bude dostatočná snehová prikrývka v zime budú pravidelne udržiavané trasy pre bežecké lyžovanie medzi Spišskou Starou Vsou, Červeným Kláštorom a Lesnicou. Zariadenie bude k dispozícii aj v iných lokalitách podľa záujmu podnikateľov resp. bežkárov.